Hmyz roku 2022 – televizní reportáže

Vážení členové ČSE,

s radostí vám oznamuji úspěchy ČSE v propagaci Hmyzu roku a Společnosti ve vysílání České televize.
V minulém týdnu proběhlo s Vojtou Koštířem natáčení dalšího dílu pořadu Nedej se! – Občanské noviny. V Radotíně a v Hradci Králové jsme natáčeli cvrčka polního, hovořili jsme ale také o vyznění loňské kauzy s jasoněm, jakož i o tom, jak může obecně tlak veřejnosti a veřejného mínění napomoci ochraně druhů, záchraně lokalit, a jak může zájem veřejnosti napomoci vědeckému výzkumu. V osmiminutové reportáži vystoupili za ČSE Petr Šípek, já, David Sommer a Dan Čičovský. Pořad bude pravděpodobně odvysílán v červnu.
 
Další natáčení pak proběhlo v Hradci Králové, v PP Na Plachtě se natáčela o cvrčcích reportáž do zpravodajství ČT. Redaktor Přemysl Šrámek nakonec reportáž dostal nejen do Událostí v regionech, ale kratší verzi i do hlavní zpravodajské relace – Událostí. Obě reportáže byly rovnou i vysílány. Ve vysílání zazněly informace jak obecně o cvrčkovi jako Hmyzu roku a jeho šíření, tak i výzva veřejnosti k mapování cvrčka přes iNaturalist. ČSE zde byla jmenována jako organizátor celé akce. Odkaz na reportáž Událostí v regionech zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/222411000140527/cast/915310/odkaz na reportáž v Událostech zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/222411000100527/cast/915407/.
Hlavní zásluha za organizaci obou těchto mediálních výstupů letošního Hmyzu roku náleží Vojtovi Koštířovi, který zařídil natáčení Nedej se!, a také přesvědčil východočeskou redakci zpráv, že chtějí točit o nás a cvrčkovi.
Děkujeme všem, kteří se na přípravách podíleli.

V plánu jsou i další „akce“ – můžete se těšit!
Hmyz roku 2022 – televizní reportáže
Přesunout se na začátek