Exkurze Radim (24.4.) – REPORT

Po nevlídné zimě se příroda opět probouzí k životu a s ní i její milovníci. Pro ty jsme 24. dubna uspořádali entomologickou exkurzi do okolí Radimi, vedenou Vladimírem Vrabcem a Tomášem Jorem. Po krátkém zastavení v PP Lom u Radimi jsme navštívili skalní stepi v PR Stráň u Chroustova a PR Stráně u splavu a celou výpravu zakončili procházkou podél řeky Výrovky nazpět do Radimi. Počasí bylo příznivé, a tak se ukázalo i několik atraktivních druhů hmyzu. Největší úspěch sklidily majky, kterými se to na stráních u železnice jen hemžilo. Kromě běžnější Meloe proscarabeus jsme potkali i vzácnější druhy M. scabriusculus a M. decorus. Dále jsme pozorovali několik druhů denních motýlů, blanokřídlých a dvoukřídlých.

Výpravy se celkem zúčastnilo 13 účastníků. Doufáme, že v brzké době budeme moct uspořádat další exkurze nejen do okolí Prahy, ale i jinde po Česku. Pro aktuální informace o exkurzích sleduje náš Instagram, Facebook nebo webové stránky www.entospol.cz.

Těšíme se na Vás!

Za snímky děkujeme Vladislavu Vrabcovi a Pavlu Brodeckému.

(V průběhu celé exkurze byla dodržována platná hygienická nařízení. Účastníci dodržovali rozestupy alespoň dva metry a při bližším kontaktu používali respirátory.)

Exkurze Radim (24.4.) – REPORT
Přesunout se na začátek